به وب سایت وکیل دادگستری خوش امدید

پرسش وپاسخ های حقوقی

1 بنده پس از معرفی و نشان دادن محل ، زمین سند دار و دارای پروانه ساختی را از شخصی خریداری نموده ام . اما اکنون با مراجعه به شهرداری متوجه شدم که این ملک در این مکان قرار نداشته و فروشنده در زمان معامله عمداً یا سهواً مکان دیگری را به بنده معرفی نموده است ! تکلیف چیست ؟ متشکرم .
با سلام اگر بتوانید اثبات کنید که فروشنده ملک دیگری را به شما نشان داده است ولی مبیع فی الواقع جای دیگری است، مورد از موارد اشتباه در خود موضوع معامله است و عقد طبق ماده ۲۰۰ قانون مدنی باطل است ولی ابطال عقد هم ممکن است به ضررتان باشد چون هم ملک را از دست میدهید و هم باید دنبال ثمن بیافتید.
2با سلام و احترام استاد گرانقدر می خواستم بپرسم در صورتی که واحد پیش خرید شده را نتوانم از پیش خریدار اول تحویل بگیرم و سازنده و مالک ساختمان را نیمه کاره رها کند ، و زمان تحویل سند هم رسیده باشد آیا باز بنده باید خسارت تاخیر در تحویل را از پیش خریدار اول بگیرم، چون قرارداد بنده با پیش خریدار اول است، پس بنده کی می توانم به واحد خودم برسم اگر که ساختمان به صورت نیمه کاره رها شده باشد. در نهایت دادگاه چه حکمی صادر می کند آیا می تواند بگوید پول خود را بگیر رضایت بده که در این صورت بنده میلیون ها تومان ضرر می کنم. سپاسگزارم.
با سلام دعوای الزام به ساخت و تکمیل و تحویل و… علیه مالک و سازنده و پیش خریدار اول مطرح کنید. دعوای خسارت را علیه پیش خریدار اول اقامه کنید
3
4
5باسلام واحدی در یک مجتمع مسکونی ۱۶۱واحدی خریداری کرده ام که ظاهرا این طبقه قبلا وعده داده شده بود که قراره لابی باشه ولی الان ۱۶واحد مسکونی هستش.آیامالکان سایر طبقات میتوانند نسبت به تخریب این طبقه اقدام کنند؟اقدام مناسب و پیگیری مناسب از جانب من چی می تونه باشه؟ باتشکر
با سلام اگر اقدامات سایرین موجب شود که حق شما در مشاعات و یا قدر السهم شما از عرصه مجتمع تضییع شود رضایت شما لازم است
6سلام استاد بزرگوار خودرویی متعلق به خودم را فروختم قولنامه در بنگاه نوشتیم وتمام پول را دریافت کردم پلاک را در مرکز تعویض پلاک فک کردیم(شناسنامه جدید خودرو به نام خریدار صادر شد و پلاک خریدار بر روی ماشین نصب شد)،اما هنوز سندکمپانی خودرو در دفتر ثبت بدلیل کمبود وقت بنام خریدارنشده وماشین به ایشان تحویل دادم،اگه جرم یا تصادفی بااین خودرو رخ بدهد ،ایا مسولیتی بامن است؟
با سلام؛ در خصوص انتقال خودرو با سند شناسنامه خودرو و یا سند رسمی دفترخانه بین اداره ثبت و پلیس راهور اختلاف نظر است ولی عملاً با تنظیم شناسنامه خودرو مسئولیت از شما ساقط می شود. به هر حال پیگیر تنظیم سند رسمی انتقال در دفترخانه هم باشید.
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

پرسش وپاسخ های کیفری

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

پرسش و پاسخ خانواده

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

پرسش وپاسخ های امور حسبی

1
2
3
4
5
6
7
8
9

پرسش و پاسخ مهاجرت

1
2
3
4